Igår kom Susanne hit med Ellen för att göra henne fin inför utställningen i Österbybruk på lördag. Det blir första gågnen hon ställs på en officiell utställning så det ska bli spännande!
Först blev det en massa bus med Max och Ebba. Kanske tur det för coola Ellen har blivit en riktig liten busfröken och hade säkert inte orkat stå still på trimbordet annars! Dom tre hade verkligen roligt med varandra!

Ebba, Ellen och Max




Ellen var jättetrött efter allt bus,trimning och "stå-fint-träning", men vi fick till en hyfsad ståbild i alla fall.

Fast en vända till orkade dom innan Ellen och Susanne åkte hem! :-) Det är så roligt att få träffa Idas valpar och se hur dom växer och utvecklas! Jag får lite rapporter då och då från valpköparna och dom är så nöjda med valparna. Jättehärligt!